Akademia Judo
Strategia dla wiodącego klubu judo w Polsce.
case study strategii rozwoju klubu sportów walki
Klub Sportowy Akademia Judo działa od 2009 roku i jest jednym z najbardziej liczących się klubów judo w Polsce. Wychowankami klubu są młodzieżowi medaliści Mistrzostw Polski oraz Mistrzyni Polski Seniorów. Akademia Judo uczestniczy w oficjalnych zawodach ogólnopolskich we wszystkich kategoriach wiekowych oraz w międzynarodowych zawodach rangi Pucharu Europy i Grand Prix.
Nadrzędnym celem klubu jest osiąganie wysokich wyników sportowych poprzez zapewnienie dobrych warunków treningowych, zawodniczkom i zawodnikom, którzy już trenują i posiadają doświadczenie w judo. Ponadto celem organizacji jest popularyzowanie i rozwijanie judo na terenie Poznania i okolic.
Akademia Judo jest organizatorem największych eventów judo w Polsce z udziałem gwiazd (mistrzów olimpijskich, mistrzów Świata) – Champion Judo Camp.
Zawodniczka Akademii – Eliza Wróblewska – ma szansę startu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.
Akademia Judo w liczbach:
Ponad 1400 dzieci trenujących w Akademii
4100 osób to społeczność skupiona wokół Akademii
19. Trenerów
34 lokalizacje treningowe (Poznań i okolice)
9- krotny drużynowy Mistrz Polski
3 medale na poziomie Mistrzostw Europy
2 medale na poziomie Mistrzostw Świata
22. reprezentantów kraju
16. organizowanych imprez w roku
221 zorganizowanych eventów
6139 followersów na profilu Facebook
1 medal Igrzysk Wojskowych
Założenia do strategii rozwoju Akademii Judo
Założenia do strategii rozwoju Akademii Judo
Opracowaliśmy materiał kierunkowy – strategię rozwoju klubu – mający na za zadanie usprawnić funkcjonowanie organizacji. Wytypowaliśmy obszary zarządzania strategicznego, zdefiniowane w oparciu o cele rozwoju w perspektywie trzyletniej. Wybraliśmy obszary kluczowe: sport, organizacja, finanse, infrastruktura, społeczność. Dla skutecznej pracy z projektami sformułowaliśmy strukturę organizacyjną.
Sport > wychowanie medalisty Igrzysk Olimpijskich, pozycja lidera w polskim judo pod kątem szkolenia dzieci i młodzieży, budowanie kompetentnego zaplecza trenerskiego, wdrożenie projektów służących popularyzacji dyscypliny i realizacji projektów CSR (sport osób z niepełnosprawnościami).
Organizacja > realizacja wydolnej struktury organizacyjnej, podnoszenie kompetencji zespołu w zakresie zarządzania projektami, implementacja narzędzi sprzyjających pracy projektowej oraz poprawieniu feedbacku w organizacji, wypracowanie procesów realizujących zdefiniowane standardy obsługi B2B, B2C
Finanse > ocena potencjału przychodowego poprzez pracę na budżetach, wygenerowanie potencjału przychodowego, realizacja projektów sponsoringowych w oparciu o segmentację podmiotów biznesowych angażowanych do konkretnych projektów.
Infrastruktura > wdrażanie procesów mających doprowadzić do powstania nowej hali dedykowanej judo, zadbanie o podnoszenie standardu przeprowadzania treningu jak i podnoszących komfort rodziców oczekujących na trenujące dzieci.
Społeczność > kreowanie zaangażowania społeczności w życie klubu, wzrost liczby osób korzystających z klubowych social mediów, nakreślenie „ścieżek kariery” obecnych zawodników chcących w przyszłości realizować się pracy na rzecz Akademii Judo.
Jak przebiega proces wdrożenia?
klub zaangażował trenera z Włoch – Giorgio Vismarę w celu podnoszenia wartości szkoleniowej dla Elizy Wróblewskiej jak i dla podnoszenia kompetencji trenerów pracujących w klubie
wdrożyliśmy cykle spotkań statusowych z zespołem
zrealizowaliśmy szkolenia z zakresu zarządzania projektowego dla zespołu
pracujemy w obszarze tworzenia „ścieżek klienta”
zinwentaryzowaliśmy potencjał sponsorski i wypracowaliśmy struktury sponsorskie oraz spakietowaliśmy świadczenia do ofert dla biznesu
opracowaliśmy materiały informacyjne, ofertowe pod kątem realizacji działań sponsoringowych
zorganizowaliśmy spotkania Klubu Biznesu
wsparliśmy proces realizacji projektu nowej hali (konsultacje z udziałem przedstawicieli samorządu, spółki miejskiej oraz firmy architektonicznej)
opracowaliśmy materiały informacyjne służące pozyskania inwestorów w kontekście budowy nowego obiektu
odbyliśmy spotkania z przedstawicielami biznesu dotyczące realizacji powstania hali
zainicjowaliśmy działania crowdfundingowe z Siepomaga.pl, FaniMani, Patronite (pozyskanie środków na budowę obiektu).